neděle 25. července 2010

Porubská hodinovka


Po dvou letech jsem se  zúčastnil závodu v zajímavé běžecké disciplíně zvané hodinovka. Letos se po komplikacích akce  uskutečnila na treninkovém oválu vítkovického atletického stadionu. Někteří  si užívají zaslouženou dovolenou, jiní  nezávodí a připravují se na podzimní část sezony a proto se náš sešlo jen 51. 

V prvním rozběhu, který začal v 15 hodin zvítězil i v pro něj né úplně nejideálnějších klimatických podmínkách Mara Škapa hájící barvy X-air Ostrava před výborným Petrem Jadrníčkem. Nejlepší ženou tohoto rozběhu byla podle předpokladů po dovolené odpočatá, a možná i trochu ještě nerozběhaná Petra Pastorová  z Balážova Extreme Teamu před mufloní slečnou Andreou Krstevovou a na české závody se pomalu navrátivší Natálkou Pszczólkou z pořadatelského oddílu Mk Seitl.

Druhá skupina běžců se postavila na start v 17 hodin. Za velice solidního běžeckého počasí, které kazil jen občasný protivítr v cílové rovince se nad síly ostatních závodníků ukázal polský borec Miroslav Niemiec z Goleszowa hájící barvy kategorie B. Za ním doběhnul další "béčkař" Radim Oborný a bronz bral jejich soupeř Dan Šindelek z Atletického oddílu F-M. Čest kategorie A  v tomto rozběhu  zachraňoval celkový vítěz loňského ročníku RYBOST Cupu 2009 Petr Karkoška z Karvinského SAK Ložiska. Za ním potom s odstupem 123 metrů doběhnul polák Rafal Linder a moje maličkost(pozn. Radim Lipták - Pepa Team Frýdek-Místek :-)) od něj dostala dostala přijatelných 180 metříků. Holkám to nandala nedávná rekordmanka frýdecké míle Simona Vrzalová z Třince, která mě v posledních kolech proháněla po vítkovickém tartanu tak, že jsem ještě dlouho po závodě nevěděl, jestli nemá o kolo víc...

Další želízko v ohni Pepa Teamu byl v Ostravě Lukin Krejčí, který po turistikou strávené týdení dovolené bez běhu si vylepšíl svůj osobní rekord na hodinové trati na 14 805metrů. Určitě jej to příjemně překvapilo už jen z toho hlediska, že loni po spolupráci s vyběhaným Láďou Dvorským dal 14 665m. Snad jej to nakopne a bude dostatečně motivovat pro běh, protože nám v poslední době začíná trochu přebíhat k zdá se nové disciplíně, jejiž náplní je donést sud piva z bodu A do bodu B v co nekratším čase oproti zbývajícím soupeřům. A vzhledem k tomu,že se mu to zatím velice dobře daří, začíná mít dalšího koníčka v podobě konzumace sudů piva, těmito aktivitami získaných. Další PepaTeamačkou byla Lidka Šokalová, která od Paparazziho startovního výstřelu víc než se soupeři tentokrát bojovala hlavně se střevními potížemi. 

Na závěr bych chtěl poděkovat pořadatelům za to, že se jim přes komplikace podařilo akci uskutečnit, rozhodčím za bezchybné hlášení o počtu kol v průběhu závodu a Paparazzimu za jeho fanouškovské peklo s řehtačkou, které nejednomu běžci dopomohlo k překonání hranice svých možností :-D2 komentáře:

  1. Co kdybychom Lukášovi Krejčímu sehnali sud s pivem na všechny běžecké závody? A před důležitějšími,jako je MBP a pod.pivo rozdáme. Soupeřům přitížíme a Lukáš s menší zátěží pobězí jako z praku :-) Rosťa T.

    OdpovědětVymazat
  2. Rosťo to není špatný nápad. Tuto sezonu už dojedu bez sudu, ale příští rok na to vlítnu s pivem.
    Lukáš

    OdpovědětVymazat