O Pepa Teamu


Říkáme si PepaTeam Frýdek-Místek. Už z názvu je patrné, že jsme parta lidí z města, které odděluje na dvě části řeka Ostravice a ještě patrnější je, že jedním z členů našeho seskupení je človíček jménem Pepa. Jedná se o Josefa Krejčího, otce Lukáše, který si společně se synem před lety, při svých prvních zkušenostech s regionálním během a závody, začali říkat PepaTeam.
Novodobá éra našeho klubu, dá se říci, odstartovala v roce 2010, kdy hlavně na popud vzniku soutěže družstev v Moravskoslezském běžeckém poháru se přidali další členové, do té doby běhající bez jakékoliv klubové příslušnosti. V současnosti pod hlavičkou PT F-M běhá, jak já říkám v tvrdém jádru, celkem šest hobby běžců.
Hlavní věcí, která nás dala dohromady a spojuje nás, je běh, ale kromě něj máme také rádi přírodu a obzváště pak hory, které máme hned za humny a tak není divu, že z klasických silničních běhů si pak taky občas odskočíme na různá vrchařská zápolení včetně adrenalinové štafety týmů s názvem Adrenalin Cup. A protože jakožto vytrvalostí běžci máme rádi výzvy, tak mezi sebou máme i účastníky téměř extremních disciplín jako je vynášení sudů piva v terénu nebo třeba čím dál více populární 5BV nebo Beskydskou sedmičku.
Jedním z motivů rozšíření členské základny byla nejen soutěž týmů v pohárovém bodování, ale taky snaha o zvýšení zdravé konkurence mezi kluby. A pro tento účel bychom chtěli využívat i náš běžecký blog umístěný na webu www.pepateam.blogspot.com, díky němuž chceme mezi sebe přilákat i další lidi z okolí.
Vznik klubu je pro nás totiž důležitý nejen pro zmíněnou zdravou soutěživost s dalšími běžeckými kamarády, ale případní zájemci o členství u nás získají i treninkové sparingpartnery, se kterými je i samotný trénink daleko zábavnější.
V budoucnu bychom také chtěli zorganizovat nějaký závod pro širokou veřejnost. Věc, která k našemu běhání určitě patří je i tzv. maratonská turistika. Jedná se o účast na různých velkých maratonských závodech po celé Evropě a určitě do budoucna plánujeme společný výjezd na některou z velkých akcí.
O nejhodnotnější výsledky v našem klubu se téměř s pravidelností stará náš lídr Rosťa Trávníček, který ve své věkové kategorii patří mezi špičku v regionu. Z dalších zajímavých výsledků našich členů je výkon Radima Liptáka, který si splnil svůj běžecký sen a pokořil tříhodinovou hranici na maratonské trati. Lukáš Krejčí zase mezi své velké zážitky určitě bude počítat účast na Adrenalin Cupu.

http://www.bezvabeh.cz/clanek/128-pepateam-frydek-mistek

Žádné komentáře:

Okomentovat