neděle 19. června 2011

Olomoucký 1/2M


Už podruhé se kolotoč PIM závodů ze stověžaté matičky přestěhoval do hanácké metropole. Loni mi olomoucká premiera utekla kvůli účasti na Adrenalin Cupu, letos, jak se nakonec ukázalo jsem projevil dostatečnou vůli a chuť si ověřit, jak pravdivé byly superlativy na adresu tohoto mítinku z úst jeho loňských účastníků. A jak se potvrdilo, byla to pravda a nic než pravda...

V sobotu se na krásném Horním náměstí, za takřka ideálního běžeckého počasí, na zajímavou, ale náročnou trať, v maximálním možném plánovaném počtu postavili běžci z celé České republiky ale i ze zahraničí. Škoda jen, že v našeho regionu si jej v termínovem kalendáři zaškrtlo tak málo účastníků.

Kromě tradičních špičkových keňských a etiopských běžců se na dvou okruzích velice dobře vedlo Marovi Škapovi, který si po loňsku 1/2M v Olomouci oblíbil a podle toho to i vypadá. Letos mu to běhá pekelně a po jeho týdenní turisticko-poznávací dovolené v Jeseníkách, kde zůstal po běhu na Šerák mu to šlo i dnes. Jeho RT 1:17'51 stačil na skvělé celkové 27. místo. Neméně dobře formu vyladil i karvinský Petr Karkoška, jehož nový OR z certifikované olomoucké trati má hodnotu 1:18'16. Třetím z regionu, opět zaběhnuvším v osobáku byl Honza Fousek z nějakého MK Seitl Ostrava...:o. Další příčky v malém severomoravské mistrovství mají tuto podobu:

Petr Wala, SAK Ložiska Karviná - celkově 66., loňská nepovedená sezona je zapomenuta, Láďa Dvorský, MKS - celkově 69., Libor Mikloš, Raškovice - 122. celkově, 4. v kategorii M50 - nový OR, Antonín Vítek, X-Air - celkově 128., super výkon po téměř roční treninkové pauze, Mirek Vrobel, MK Kopřivnice - jediný zástupce klubu se spoustou kvalitních vytrvalců, 152. celkově/5. M50, Jindra Čáp, MkS - OR, Ervin Podžorný , Český Těšín - 3. M65, Filip Landsberger, oproti loňsku vylepšení času cca o 12min., Tomáš Závodný, F-M - poprvé pod 2:00, OR - 1:57'42.

Regionálním děvčatům kralovala puboška Danuš v čase 1:41'11 - celkově 28./1. W45. Nové osobní maximum patří v pořadí druhé Míši Waloszkové z Karvinského SAKu - obdivuhodný je její závěr, poslední 6,1km o 95s rychlejší než v podání Dany. Bronz v neoficiálním mistrovství Ostravska patří celkově 39. a 2. v kategorii W45 Radmile Miturové z týmu Otíka Seitla.

Barvy PepaTeamu na Hané hájila ekipa ve složení Radim, Roman, Mirek a je mi milou poviností přestravit od tohoto závodu novou posilu týmu - Lídu Šokalovou, která dala definitivně vale slezanskému AK. Vedlo se nám takto:

Radim Lipták - vodič na čas 1:30, závod dokončil v OT 1:29'45 ,Roman Řeha - po náročné poznávací dovolené bez treninku a s počátečními příznaky nachlazení solidních 1:38'12, Míra Lysek - 2. 1/2M v 8 dnech, oproti Čadci čas o více než 4 min lepší, Lída Šokalová - vodič na čas 2:00 závod dokončila v OT 1:55'54. Nutno je však dodat, že Lída i přes plnění daného času obsadila ve své kategorii celkové 4. místo. Je víc než jasné, že kdyby šla ostrý závod, mohl se PepaTeam radovat z jednoho ze svých největších dosavadních úspěchů...:-)

Kromě zmíněných více či méně ostřílených závoďáků si svou 1/2M premiéru odbyla snad další adeptka pro dres PT Eva Chlopčíková z Frýdku-Místku. S náročnou tratí, za podpory výborných diváků se nakonec srdnatě poprala a závod dokončila v super čase 2:07'25. Přikládám její mezičasy po 5km, poslední je za úsek o délce 6.097km -( 28:44 - 29:59 -29:47 - 36:55 ).
Žádné komentáře:

Okomentovat