sobota 27. srpna 2011

Běh na Kubánkov


Běh na Kubánkov se může pyšnit oproti jiným závodům svým neopakovatelným profilem, ale jeho včerejší 5. ročník i kulisou jednoho z nejteplejších dní tohoto jinak ne moc povedeného léta. S nástrahami v podobě více než šestikilometrového výběhu na nejvyšší vrchol Pálkovických hůrek a následným, nepříjemným osmi kilometrovým seběhem si nejlépe poradil závodník Slezanu FM Dan Šindelek před našim Rosťou Trávníčkem, který si kromě celkového druhého místa z Chlebovic odvezl premii pořadatele pro prvního muže na vrcholu Kubánkova. Celkově třetí místo a vítězství v kategorii A získal včera jediný zástupce karvinského SAKu Petr Karkoška.

Pro mě jedním z největších překvapením byl výkon polského "běhajícího kulturisty" Kazimira Grycmana, který se v horkém počasí dokázal jako jeden z pěti poprat s nástrahami trati v čase pod jednu hodinu. Počasí bylo v pravdě jako stvořené pro ostravského milovníka extremních teplot Maru Škapu, ovšem lepší umístění v jinak nabité kategorii B mu překazil David Hanke z Kopřivnice a hlavně nepříjemný seběh. Velkou část 64 členého startovního pole za sebou nechal fenomén své věkové kategorie Ervin Podžorný z Českého Těšína a po Mniší další dobrý závod odběhl i Honza Vojkůvka z Chuchelné. Coby generální trenink na blížící se Beskydskou Sedmičku si Chlebovické galeje odběhla jak seitlovská squdra ve složení Dvorský, Rudický, Sokol, Škrdová a zástupkyně balážova Extreme Teamu Lenka Hájková. Obě výše zmíněně dámy si kromě kvalitní treninkové dávky odvezly i trofeje určené pro vítězky v katogorii žen nad 35 a 45 let. Absolutně nejrychlejší běžkyní se na 14km trati naprosto podle očekávání stala Petra Pastorová, kterou dokázalo porazit pouhých 9 mužů. Za TOP duo Pastorová-Esentiérová se letos velkou pílí na třetí příčku vypracovala na Kubánkově celkově druhá žena Ivka Zbořilová.

V barvách PepaTeamu exceloval vítěz vrchařské premie Rosťa, jsem svůj loňský čas 57:03, který by mimochodem letos stačil na absolutní první flek nezopakoval ale i tak jsem s výkonem na hranici svého současného maxima spokojený, Míra Lysek u mě získal titul pro běžce s nejlepší technikou v cílové rovince Lidka zúročila nedělní trenink na trati přes Kubánkov na Hukvaldy krásným druhým místem. Roman na obrátce pozorně zapisoval a fandil.

Běhám od roku 2007, kdy jsem si odbyl svou premiéru právě na chlebovické trati. Od tohoto roku je Kubánkov spolu s během na Kozubovou jediným závodem na kterém mám stoprocentní účast a tak doufám, že příští rok tato náročná ale nádherná trať opět ožije. Díky Bobe, bylo to super, nemělo to chybu a kdo souhlasí, ať se podepíše...:-).


5 komentářů:

 1. Naprosto souhlasím s Radimem, to že byla trať náročná jsem cítil ještě druhý den při 5km běhu v rámci jedné z pěti disciplín Ocelového muže v Bartošovicích :-)))

  OdpovědětVymazat
 2. Protože jsem vědel, že vzhledem k profilu nemám moc šanci na dobré umístění a jak Radime sám zminuješ jednalo se o asi nejteplejší den letošního léta, tak jsem se rozhodl pojat celý den jako výlet. Po příjezdu vlakem do F-M jsem se vydal k přehradě Olešná, kde jsem mel občerstvovací pauzu. Poté jsem absolvoval několik km po Palkovických hůrkách. Bylo to spojeno s menším blouděním a tak jsem k prezentaci dorazil až 25min. před startem. Ale hlavním viníkem mého "až" 4.místa byl opravdu ten nekonečný seběh...
  Mára.

  OdpovědětVymazat
 3. Také naprosto souhlasím, že to byl SUPER závod!!! A jako vždy v Chlebovicích bezva atmosféra :-) Ivča Z.

  OdpovědětVymazat
 4. Chtěl bych poděkovat všem pořadatelům,kteří se podíleli na tak pěkném závodě a vše měli pod kontrolou. Co se týká tratě, musím souhlasit,že pro kondiční běh vynikající a příští rok už budu vědět, jak rozložit své síly.Dnes už vím,že nesmím podceňovat nenápadné kopečky v okolí Buchlova a Palkovické hůrky.A jako vždy musím obdivovat, jak i tuto trať zvládli nestoří nad 50 let. Vždy před nimi smekám s jakou ladnosti předbíhají i mladší běžce. To by měl vidět hlavně dorost. Termín mi bodl,jelikož s víkendy vždy v práci bojuji. Tuto sobotu budu vypomáhat v Palkovicích jako rozhodčí na Mezinárodních turistických závodech, tak kdo bude mít čas ať přijde povzbudit mládež i dospělé z Česka i Slovenska. Zdraví Dědek z TOM B9 Havířov

  OdpovědětVymazat
 5. Souhlas - super závod, pěkná atmosféra, absolvoval jsem to poprvé, takže nahoru opatrně a dolů to taky nebyla žádná sranda, ale spokojen. Takže za rok opět na Kubánkov.
  Honza Schvarzbacher / MK Seitl

  OdpovědětVymazat