pátek 21. září 2012

Zápisky do blogu opět v posledních týdnech stagnují a tak alespoň telegraficky:
Na konci prázdnin se především zásluhou Míry Lyska opět po roce uskutečnil závod, jehož trať vede přes vrchol Kubánkova. Letos ovšem nově - se startem a cílem v obci Palkovice, i díky niž se akce uskutečnila. Oproti původní klasice z Chlebovic jsme si tak mohli dát ještě o 3km více a výběh , silničáři jistě často proklínaného Kubánkova si vyzkoušet tentokrát z Myslíku. Díky zařazení do Velké ceny FM a MBP byli pořadatelé odměnění rekorní účasti, v které se neztratili ani reprezentanti našeho PepaTeamu.

Nejlepší z nás byl podle očekávání Dan, kterému náramně sednul hlavně seběh, ve kterém předstihnul několik soupeřů a do cíle dorazil na celkovém druhém místě. Bednu obsadila i Lída, kterou tento úspěch může těšit o to víc, že závod absolvovala krátce o ukončení nemocenské. Po problémech s kolenem, coby naše dvojka doběhl ultrabruslař Rosťa, relativně v krátkém odstupu následovaný Radimem, který stejně jako Lukáš zařadil svůj výkon mezi ty letos nejpovedenější. S cílem hlavně se nezranit vybíhal Roman, který má dlouhodobé potíže s kotníkem a tak není divu, že před náročnými terenními seběhy dává přednost kvalitní silnici nebo běhům na dráze. Míra moc kopcům nefandí, ale i tak si mohl se startovním číslem 1 na prsou k plné spokojenosti, v roli jednoho z hlavních pořadatelů trať proběhnout a rozhodně se ve více než stočlenném pelotonu neztratil. Jarda sužovaný problémy se zády 17-ti km porci zvládnul taky a tak si nás a soupeře můžete prohlédnout na super fotodokumentci pořízené Filipem Michalem.

Zítra, tzn. 22.9. se naše squadra chystá reprezentovat v kanárkově žlutých dresech na 52.ročníku Ostravského maratonu a půlmaratonu.

Na maratonské trati se přestaví Radim, Lukáš a Mirek.Radim i Mirek absolvovali tuto trať 11.8. v Rajci a oba se určitě pokusí slušné výkony ze Slovenska ještě vylepšit. ( u Mirka by se jednalo o další zlepšení OR - nazývám jej novodobým OR, neboť Mirek před pár roky už v Ostravě šel pod tři ). Radimovi to letos rychlostně zatím nejde, desítku ještě neztlačil pod 40min ale i tak je s treninkovou přípravou za poslední tři měsíce spokojený a chtěl by se podruhé v životě dostat pod hranici 180 minut. Maraton je zrádný a okolnosti nepředvidatelné a tak zítra budeme moudřejší. Lukáš má maratonský blok. Stále se mu při jeho slušných rychlostních předpokladech nedaří zaběhnout tuto vzdálenost na úrovni jeho možností, které bych rozhodně odhadoval právě někde pod magickými třemi hodinami. Možná je to slabší objemovou přípravou, ale většinou mu v den D, respektive už 1-2 týdny před ním nepřálo štěstí v podobě stoprocentního zdraví. I před zítřejším startem ho kromě nervozity trápí nachlazení a tak mu držte palce, ať mu to plánovaným tempem kolem 4´25/km běží co nejdéle.

Na půlce je přihlášen Dan a proto snad zítra frýdečtí kanárci s prázdnou neodjedou...

2 komentáře:

  1. Dle očekávaní se Pepa Team neztratil! Gratulace Radimovi k času pod 3hodiny a všem ostatním k úspěšnému zdolání této královské trati. JD

    OdpovědětVymazat
  2. Velká gratulace ode mě, Pepa teamu :))!!!!!!!!!!! Maruška Š.

    OdpovědětVymazat