úterý 31. března 2015

běh okolo Olešné / běh Papratnou

Opět víkend plný závodění a oslav díky početné a úspěšné výpravě. Ale hezky popořadě, sobotní dopoledne se scházíme letos podruhé na závodě pořádaném atletickým oddílem TJ Slezan FM. Jedná se o 10. ročník krosu na Olešné. Mladí a rychlí nám celou trať pěkně prošlapou, pomyslná ideální stopa je i ospalým okem viditelná, nehrozí, že někdo hned tak vykolejí.Na startu se k lehké nervozitě přidává i dramatická scenérie na obloze, kde se kupí černá mračna a je jen otázkou, kdy si dáme sprchu. Rychle sundáme poslední hřejivé vrstvy a jde se na to! Z Pepa teamu je na startu opět pěkná skupina, velkou radost všem udělala Lidka Šokalová, po tvrdé zimní přípravě na Lysacupu jde do boje i v nížinách. Stejně tak se po delší době ukáže UltraTrailPepa ( zkratka UTTP ? :D ) Marek Moškoř, stihne se vůbec zahřát na tak krátké trati ( 3km ženy, 6km muži ) ? Sotva se rozběhneme, čeká nás ostrá zatáčka vlevo s mírným seběhem k přehradě Olešná, ale hned se stočíme zpátky nahoru, abychom se opět rozběhli...dolů :) . A tak to pokračuje jako na housenkové dráze. Přesto se najde i pár rovinek, kde se buď lze trochu vydýchat, nebo naopak využít k předbíhání. Rostíkovi se teď daří a od začátku bojuje na předních místech, Lukáš konečně přestal dělat Švejka a rozběhl svižně závod od prvního kola...no dobře, od druhého, to už nám začal opravdu utíkat. Pak jsme se trochu semleli s Jardou a Markem, do toho se přidal Honza Šrubař z TJ Slezan a honba za co nejlepším výsledkem byla hned zajímavější. 

Lila si utíká pro první místo v kt. a nikdo ji nezastaví, Lidka přece jen trochu bojovat musí, ale nakonec s náskokem 6s dobíhá na 3. místě. Lukášovi chyběl těsnější kontakt s přední dvojicí své kategorie, přesto dobíhá na parádním 3. místě. Rosťa je na tom podobně, 3. místo je dnes jeho maximum. Takže slavit se bude! Komplet výsledky zde.A to nás ještě čeká tombola, kde si Marek odnáší lahvinku turističnou. Místo deště se teď na nás Slunce směje, takže nikdo nespěchá domů a chvíli klábosíme, Rosťa plánuje v neděli výlet..

pořadí v kt. a dosažené časy


A to do Frenštátu, aby si užil krátký závod na 5km - běh Papratnou. Z dostupných informací obsadil celkovou pátou příčku a v kategorii skončil na 3.místě. Výsledky zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat