sobota 22. května 2010

Štramberská desítka

Po týdnu plném deště jsme vyrazili do Štramberka, kde se v sobotu 22.května konal další závod zařazený do MBP. Již 30.ročníku se na zajímavé, náročné, místy rozbahněné trati zúčastnilo 79 běžců.

V kategorii A by nejspíš sázkové kanceláře nepotěšil favorit a lídr poháru Vašek Bitala(35:58min.), který porazil svého stále se zlepšujícího týmového kolegu Miloše Macíčka(36:08min.) a na bednu je doprovodil už tradiční zběratel podiových ocenění polák Tomasz Wrobel(36:24min.).

I v kategorii B zvítězil papírový favorit, za novojičínský Kotouč běhající Rostislav Petráš(38:15min.) před slezanským Danem Šindelkem(38:51min.) a už zase v pohodě běhajícím Romanem Balážem(39:34min.) z Extreme Teamu.

Céčko opanoval domácí specialista vrchař Jirka Zátopek(39:47min.) z X-AIR Ostrava před gorolem oblékajícím dres MK SEITL Romanem Slowioczkem(40:10min.) a dalším skvělým běžcem z nejvýchodnějšího cípu republiky Vladem Martynkem(42:00min.) ze Ski-Mosty.

V déčku výborně zaběhl Jiří Strakoš(44:16min.) z Tatry Kopřivnice který by se dnes svým časem neztratil ani v jiných kategoriích následován muflonem z LBK Jirkou Bednaříkem(48:03min.) a Ervinem Podžorným(49:21min.) z Českého Těšína.

Závodu se dnes zúčastnili i tři borci patřící do věkové kategorie nad 70 let. S nástrahami náročné trati si nejlépe poradil ve výborném čase Karel Piskoř(52:30min.) z Tiché před Jaroslavem Gamanem(1:01:52hod.) a naším Frantou Zikešem(1:13:14hod.) který navíc získal i ocenění pro nejstaršího účastníka.

V kat. F(ženy do 34 let) opět nenašla konkurenci Petra Pastorová(42:56min.), tunningována stájí Baláž Extreme Team Ostrava, kterou k radosti jejich utajovaného sponzora následovala Adéla Esentierová(45:50min.) a pohárovou bodovou bonifikaci za třetí flek brala Veronika Jergliková(46:42min.) z Kobeřic.

Ženy nad 35let do cíle doběhly v pořadí Darina Krausová(48:24min.-MK Kopřivnice),Radka Miturová(48:55-MK Seitl Ostrava) a Petra Benešová(50:51-MK Seitl Ostrava)

O body do soutěže družstev pro Pepa Team tentokrát přijela zápolit tato sestava:

"Ačko":Radim Lipták -před závodem plánovaný čas pod 40min. se nakonec nekonal ale jinak s ohledem na blížící se vrchol půlsezony(5.6.-Kysucký maraton) a se skalpy M. Škapy ,Z. Veličky, R. Oborného a V. Martynka  i vůbec i s průběhem a pocitem během závodu spokojenost

"Béčka":Rosťa Trávníček - osobně  asi po posledních dvou pohárových vítězstvích očekával  víc, ale určitě dnes  z běžců nebyl sám, komu na náročné štramberské trati chybělo něco k absolutní spokojenost.

E muži: Franta Zikeš - s "osobním vodičem" v podobě bývalého výborného běžce Pavla Veselého si dva týdny po zisku titulu Silver PimKing  pražského maratonu doběhnul pro body za čas 1:13:14hod.

Ženy "G": Lída Šokalová - 4.místo, na velice těžké trati doběhla se svým typickým úsměvem před mnoha muži Žádné komentáře:

Okomentovat