sobota 5. června 2010

6.ročník Horského běhu na Lysou horu

Dne 5.6.2010 proběhl závod na Lysou horu, který byl zařazen do Čekého poháru v běhu do vrchu a také do MBP. Závod pořádal X-Air Ostrava a opět předvedli, že závody organizovat umí. Nádherné slunečné počasí přilákalo 234 závodníků.
Start byl v 11 hod. z fotbalového hřiště na Ostravici. Čekala nás trať dlouhá 8,9km/688m převýšení. Juniorky a borci nad 70 let běželi trať dlouhou 5,1km/688m převýšení.
Hned po startu se vytvořil dlouhý had z běžců, kteří chtěli pokořit nejen trať, ale hlavně sebe. Sluníčko nás doprovázelo po celý běh, až na krátké úseky v lese. Takže se nám velmi brzo vařila hlava a jazyk se lepil na patro.
Do cíle dorazil jako první Miroslav Vanko v čase 48:32 s. Na druhém místě doběhl Tomáš Bláha v čase 49:54 s.Jiří Žák byl třetí v čase 50:37 s. Tito borci vyhráli nejenom v kategorii A, ale i celkově. V ženách na prvním místě byla Mertová Michaela 58:01 s. Druhé místo brala Havlová Pavla 1:02:06 s.Bronz brala Mannová Michaela 1:03:24 s. Bramboru dnes brala Petra Pastorová za čas 1:08:14 s.
Jak si vedli naši borci? Lída Šokalová se umístila na druhém místě s časem 1:26:31 s. za vítězkou v kategorii D, Škrdovou Danuší z MK Seitl Ostrava 1:23:40 s. Musím podotknout, že Lída byla ještě nachlazená. Podala velmi pěkný výsledek. Gratulujeme! Lukáš rozběhl závod opatrně a to se mu vyplatilo. Neměl velké ambice, protože vypadl z tréninku a na tak těžké trati jde výpadek velmi brzo znát. S časem 1:06:45 s může být spokojen.
Pepík si liboval v teplem počasí. Bohužel díky předešlým deštivým dnům neměl natrénováno tolik co by potřeboval. Čas 2:01:56 s.
Po odstartování hlavního závodu se na hřišti běžely závody dětí. Tam náš tým měl mladou naději Kačenku Krejčí, která v kategorii do dvou let vybojovala s babičkou Inkou krásné druhé místo.
Závěrem děkuji organizátorům z X-Air za skvěle zvládnutou akci. Už teď se těším na další ročník a můžu vřele doporučit.