neděle 28. dubna 2013

Dolnolhotská desítka 2013

V pátek jsme se řádně prohřáli, ale naštěstí v sobotu bylo počasí ke všem přívětivé. Nepršelo, ale bylo hezky, pod mrakem, a téměř bezvětří. Z Pepa teamu se nás sešlo 7+1 (Lidka fotila a fandila), každý s jiným cílem a představou jak na to půjdeme. Motivací bylo samozřejmě chlazené pivko po vydřeném cíli nebo nějaký ten pěkný čas na 10 km. Všichni v dobré náladě, rodina i kamarádi podporovali seč mohli, stejně jako diváci. Atmosféra byla úžasná a pořadatelům se nedalo téměř nic vytknout (kromě dlouhé fronty na to pivo).
O tratích se často píše, že jsou běhavé. Nevěřte představě, že by vám to nějak při běhu pomohlo ;-), hezký výsledek udělá jen trénink, ale zima byla dlouhá, a to se teprve pozná kdo je schopný zatnout zuby a makat.
Vystartovali jsme, nevím jak ostatní, mě trochu ztuhl úsměv spolu s nohama a jejich pokračováním. První polovina trati je trochu do kopce, hlavně v oblasti od 3.-5. km. To se pak spousta závodníků na obrátce, při pohledu na čas na půlku, trochu vyleká. I když bylo pod mrakem, měla jsem rychle žízeň a tudíž motivací co nejrychleji dorazit na 5.km bylo hlavně pití.
Cestou tam, už mi mávali kluci z týmu (Filip+Dan+Rosťa+Radim), co běželi zpátky, tak jsem si říkala, že to mají pěkně rozběhnuté.
Někdo se občas ptá, co se lidem, co běží, honí v hlavě. Můžu říct, že při tomto závodě to byli takoví malí Jekyll a Hyde: „ty nohy bolí, sakra“-“to přejde“, „proč mě pořád někdo předbíhá, to tak zpomaluju“-“nezpomaluješ, běžíš dobré tempo, oni jsou prostě rychlejší, nenech se rozhodit“ a tak dále. Ale o tom závody prostě jsou, překonáte se, nenecháte si namluvit hlavou, že máte zastavit, zpomalit nebo to vzdát.
A když jsem vydržela první půlku, tak ta druhá už byla z kopce. To už se běželo parádně. Předběhla jsem pár kluků a holek, a pár kluků a holek předběhlo zase mě. Kdyť jsme přeci na závodech.
Člověk najednou vbíhá na hřiště do cíle, plný všech těch pocitů a příjemné bolesti, znamením toho, že žijeme a že prožíváme. Vítá mě rodina, kamarádi z týmu kteří doběhli v krásných časech, i přesto, že pro většinu z nás byla trať náročnější než jsme čekali…
Jdeme se občerstvit, jídla a pití je dost, v jedné hrsti sušenky v druhé jablka, v puse pití. Vyklusat a zhodnotit, pokecat.
Přestože jsem chtěla čas stlačit pod 50minut, byla jsem, vzhledem k tomu jak mě ta trať drtila, s výsledným 50:36 (12.v ktg) spokojená.
Před startem jsem dostala své první týmové triko, a bylo to i tak trochu symbolické, vzhledem k tomu, že to byla má první oficiální desítka.

Takže jak jsme vlastně dopadli?
Kluci zabrali parádně, takže Dan byl na prvním místě s časem 36:39, Rosťa o pár vteřin čtvrtý s časem 37:11. Radim v tvrdé konkurenci své kategorie zaběhl za 40 minut. Jarda za 46 a Filip za 48:10. Lída byla pátá v kategorii s časem 49:21.
Komplet výsledky zde


5 komentářů:

 1. Terko,parádní zhodnocení senzačního závodu-blog díky tobě zase žije...:). Jak píšeš,nemělo to chybu,ještě bych doplnil,že kromě blogu je zpátky i Franta Holec,který po dlouhé zdravotní pauze tento týden absolvoval druhý závod(v úterý Jakubák) a ve Lhotě hodně slušných 53:09...

  OdpovědětVymazat
 2. Jiřina Baláková28. dubna 2013 19:18

  Terezko, gratuluji! A kde jsou nějaké fotky? Ráda se podívám.

  OdpovědětVymazat
 3. zdar Pepani, jen maly navrh, nechteli byste se obcas strucne rozepsat i nad pripravou pred konkretnim zavodem? Ted nas ceka 1.6. Lysa a jak koukam do startovni listiny, bude Vas tam dost :) . Potkavam, resp. Mijim obcas Radima, ale to mi neni moc do reci, kdyz funim ve svem behu o zivot. Za pripadne know-how diky, brzy ahoj na startu :) . Robert, Fm

  OdpovědětVymazat
 4. Često Roberto,po parádním nedělním trailovém běhu jsem byl nabuzen a motivován na to,že něco ze svého zážitku tady zvěčním-můza mě ovšem nepolíbila-nebo,že bych byl líný jak veš...? :). Příště,až se potkáme se přidej a to know-how si můžem navzájem předávat...Nicméně sezona je v plném proudu,okolí máme pěkné,tak není důvod sedět doma,můžem závodit a trénovat o stošet a snad tady nějaké zajímavé čtení přibude...Tímto nabádám všechny zájemce o publikování-ozvěte se...:)

  OdpovědětVymazat
 5. ahoj Radime, vetsinou se mijime, kdyz uz trenink doklepavam a ty naopak vypadas az moc nabuzene :-) , tak nemam odvahu te zdrzovat. Priste se tedy pridam.

  Zavody mam naplanovane na cely rok zatim v skromnem poctu, ale kazdy z nich bude pro me velkou vyzkou. Ted Lysa, v zari Ostravsky maraton, pak hornickou desitku a LC.

  Beham 4x tydne, aktualne se ridim timto planem http://www.bezvabeh.cz/clanek/472-maraton-20-t-denn-tr-ninkov-pl-n-pro-za-te-n-ky-mu-i-4-00-h-eny-4-20-h , kde je sice rozvrzen kazdy tyden do 5ti treninku, ten jeden co vynechavam, km rozhodim do ostatnich.

  Beham prevazne asfalt, dost jsem se trapil ze zacatku roku s bolesti okostic, pak s koleny - IT band, ted uz jen sem tam svalove krece, regeneracni behy si konecne uzivam :-) .

  at se dari a budu hepiii, kdyz se i ostatni clenove pepa teamu rezepisou.

  R.

  OdpovědětVymazat