pátek 31. května 2013

Štramberská desítka

Celý týden čekám na můzu, která by mě políbila a já stvořil nějaký čtivý a smysluplný článek ze sobotního závodu ve Štramberku.

Bohužel se tak nestalo a tak dovolte alespoň pár strohých faktů k výsledkům tohoto, jinak velice pěkného a obtížného závodu.

V pořadí už 7.akci MBP s přehledem vyhrál Vašek Bitala z pořádajícího AKEZ Kopřivnice. Ženám kralovala podle předpokladů Adéla Esentierová z BET Ostrava.

My jsme se ovšem určitě v silné konkurenci neztratili. Za občasného slabého deště si pro celkové desáté a v kategorii druhé místo doběhnul Rosťa TrávničekLidka Šokalová si v průběžném bodování poháru pojistila druhou příčku a moje maličkost může být spokojena, neboť u mě se i celkové 22. flek počítá...:). Parádní závěrečný spurt v táhlém cílovém stoupání předvedl Míra Lysek a prokázal tim před blížícím se olomouckým půlmaratonem nejen stoupající formu, ale hlavně i to, že ho běh pořád baví a dokáže se zdravě namotivovat a o lepší výsledek se poprat. A to mě po Mirkově ohlášení z konce minulé sezony o běžecké pauze těší dvojnásobně.

Nutno však dodat, že Mirek je tvor společenský, který se obzvláště dobře cítí v dámské společnosti a tu mu po chudších letech můžeme nabídnout v daleko větší míře.

Kromě běžeckého světoběžníka a maratonského turisty Romana Řehy svou premiéru na štramberské okruhu zaznamenaly i Terka Samiecová, pro kterou to po rovinatější dolnolhotské byla jeji druhá desítka a stejně jako v případě Romana není třeba šetřit slovy chvály. Terce se závod podle jejich vlastnich slov velmi líbil a čtvrté místo v kategorii, hned za zatím suverénním triem Esentierová-Čablová-Krstevová, ji po opravdu jen pár měsících treninku můžou velice těšit a motivovat. Ještě větší premieru si odbyla naše ultrabruslařka, mistryně republiky v kategorii MIX - Lidka Trávničková. Lída má letos už pár odběhnutých kratších závodů do frýdeckomístecké ceny, ale jeji rozhodnutí startovat na náročném štramberském klání mě mile překvapilo. O tom, že to byla volba správná a zároveň byla dostatečně připravena svědčí i fakt, že náročnou trať bezpečně zvládla pod 1hodinu, což by většinou dělalo začátečnicím problém i na podstatně rychlejším profilu závodu typu Hornické nebo třeba dolnolhotské desítky.

A aby ten náš letošní babský boom a motivace pro Miru byla ještě větší, jsem rád, že můžu v našich řadách přivítat Evu Kopcovou a popřát ji,  aby se ji mezi námi líbilo a  v dresu Pepa Teamu zažila spoustu radosti a krásných běžecký i neběžeckých zážitků.

Pěknou fotodokumentaci stvořil Filip, který do Štramberku, i přes nepřízeň počasí a absolvování večerní prohlídky snad všech frýdeckých kostelních věží
dorazil na kole.

Nadcházející víkend bude pro nás, po zrušení karvinské maratonské štafety v sobotu ve znamení horského běhu na královnu Beskyd a komu to nebude stačit, může v neděli vyrazit opět na kopec-Lukáš Suchánek pořádá krásnou akci s cílem tentokrát na Radhošti, nebo můžete bojovat o body do velké ceny v běhu Mezi náměstími...


3 komentáře:

 1. Radimku napsal jsi to pěkně, ale musím tě po druhé opravit, že titul mistryně mi ještě nenáleží, protože jsme byli až 6. v pořadí.
  Že jsme vyhráli MIX kategorii je díky Rostíkovi pravda :-) Běželo se mi moc dobře i proto, že jsme to s Klárkou pojaly tréninkově a trasa závodu je moc pěkná, až na ten poslední km

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. zapomněla jsem se podepsat :-) Lída Trávníčková

   Vymazat
 2. no to je krásný report!
  jsme prostě super tým, o tom žádná!!!!
  Jsem fakt hrdá, že běhám s Vámi všema.

  OdpovědětVymazat